Jak zrobić animowanego gifa

girl 5Poniższy przykład pokazuje jak z kilku uprzednio przygotowanych obrazów wykonać prostego animowanego gif'a. Do tego celu wykorzystano narzędzie online znajdujące się na stronie picasion.com. Gotowy gif może następnie zostać wykorzystany jako baner reklamowy.

Przygotuj obrazy które chcesz wykorzystać w tworzonej przez Ciebie animacji. My zastosujemy obrazy stworzone przy pomocy programu jKiwi przeznaczonego do wizualnej zmiany wizerunku, wzbogacone o konkretny tekst. Tekst ten możesz dodać w dowolnym programie umożliwiającym edycje grafiki.


girl 1girl 2girl 3girl 4

Przejdź na stronę picasion - klikając w następujący link picasion.com

Następnie kliknij w obszarze "Image" przyciski "Przeglądaj..." i dodaj twoje obrazy.

ag 2

W obszarze "Size" określ rozmiar animowanego gif'u który chcesz otrzymać (z rozwijanej listy możesz wybrać pole "Advanced..." i określić indywidualny rozmiar) natomiast w obszarze "Speed" wybierz prędkość dla animacji. Następnie wciśnij przycisk "Create animation"

ag 3

Teraz możesz już zobaczyć wykonaną przez siebie animację. Możesz zapisać ją na dysku klikając w pole " Save this animation to your computer " lub skorzystać z innych dostępnych opcji (pobrania linku do animacji, przesłania animacji pocztą e-mail).

ag 4

Gotowa animacja z naszego przykładu:

girl gif


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież