Jak zrobić blokade rodzicielską

kontrola rodzicielska 0Jeżeli chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym podczas korzystania z Internetu powinieneś zainstalować na komputerze odpowiednie oprogramowanie. W poniższym przykładzie prezentujemy opcję która pozwala na nadzorowanie poczynań dzieci w Internecie zapewniając im bezpieczeństwo i ucząc dobrych nawyków w korzystaniu z zasobów sieci. Zapraszamy do instalacji modułu kontrola rodzicielska.

 

Wejdź na stronę https://onlinefamily.norton.com/familysafety/loginStart.fs i dokonaj rejestracji. W tym celu kliknij na przycisk "Zarejestruj teraz"

blokada rodzicielska 1

Następnie wybierz darmową opcję wciskając przycisk "Uzyskaj program Norton Family"

blokada rodzicielska 2

Wypełnij formularz rejestracyjny podając wymagane dane (kraj, imię, nazwisko, email). Podaj również hasło którego będziesz używał do logowania na swoim koncie. Na końcu kliknij przycisk "Zarejestruj"

blokada rodzicielska 4

W kolejnym oknie <Skonfiguruj konto> pojawi się prośba o skonfigurowanie konta. Podaj nazwę ekranową dla swojego użytkownika. W naszym przykładzie będzie to <Burczymucha> Następnie kliknij przycisk "ZGADZAM SIĘ, KONTYNUUJ"

blokada rodzicielska 5

W kolejnym oknie <Konfiguruj dzieci> podaj dane dziecka które chcesz poddać ochronie (imię, płeć, rok urodzenia) możesz również wybrać avatar. Następnie kliknij przycisk "Dodaj dziecko" a następnie przycisk "Zainstaluj program Norton Family"

blokada rodzicielska 6

W następnym oknie kliknij przycisk "Pobierz"

blokada rodzicielska 7

Zapisz plik instalacyjny na dysku

blokada rodzicielska 8

Przejdź do pliku instalacyjnego który właśnie pobrałeś i rozpocznij instalację. Kliknij dwukrotnie na plik a następnie w oknie które się pojawi kliknij "Uruchom" W kolejnym oknie wciśnij przycisk "Zgadzam się i instaluję" (Wcześniej zapoznaj się z umową licencyjną )

Poczekaj na zakończenie instalacji a następnie w oknie które się pojawi podaj swój adres email i hasło które wybrałeś. Zatwierdź wciskając przycisk "OK"

blokada rodzicielska 10

 Przejdź do swojego konta na stronie internetowej. Wybierz zakładkę "Profil" i wybierz konto z którego będzie korzystało dziecko. Następnie suwak przy pozycji <Nadzór programu Norton Family> ustaw w pozycji "Wł". Zapisz zmiany klikając w przycisk "Zapisz"

Zapoznaj się z wszystkimi opciami które umożliwia program i twoje konto.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież