Jak odzyskać utracone zdjęcia

dir0Zdarza się czasem że nasze karty pamięci które używamy w aparatach cyfrowych odmawiają nam posłuszeństwa – po podłączeniu do komputera nie można odczytać zawartych na nich danych. Zachowane na karcie zdjęcia jesteśmy jednak w stanie w większości przypadków odzyskać. W tym artykule proponujemy Wam skorzystanie z darmowego programu Digital Image Recovery.

 

 Pobierz program klikając w następujący link POBIERZ (link do programu dostępny również w dziale Narzędzia > Odzyskiwanie danych

Następnie zainstaluj program na swoim komputerze uruchamiając plik instalacyjny programu. W kolejnym oknie kliknij na przycisk <TAK> a następnie <Next>

W kolejnym oknie zaakceptuj warunki umowy licencyjnej klikając <Yes>

W kolejnych trzech oknach klikaj przycisk <Next>

Następnie kliknij przycisk <Install> i <Finish>

Po zakończeniu instalacji program uruchomi się automatycznie a na pulpicie pojawi się ikona programu.

Po pierwszym uruchomieniu programu pojawi się okno z wyborem języka twojego interfejsu. Z listy wybierz <Polish> i zatwierdź za pomocą przycisku <OK.>

Teraz po zainstalowaniu programu możesz już przystąpić do odzyskiwania zdjęć.

Przed uruchomieniem programu podłącz do komputera aparat fotograficzny z włożoną kartą z której chcesz odzyskać zdjęcia. Komputer musi wykryć twój aparat jako dysk wymienny. Jeśli twój aparat nie zostanie wykryty w ten sposób, musisz podłączyć czytnik kart pamięci i włożyć do niego kartę.

Ustal folder do którego mają zostać zapisane odzyskane zdjęcia.

W lewej części okna wybierz literę dysku odpowiadającą karcie pamięci. (jeśli nie wiesz jaka to litera możesz to sprawdzić w oknie <Mój komputer>. Kartę rozpoznasz także po rozmiarze (pojemność)

Teraz możesz już rozpocząć skanowanie karty. Kliknij przycisk <Start>. Odzyskane zdjęcia zostaną zapisane w folderze który wybrałeś.

Uwaga:

Jeżeli wyniki nie będą Cię zadowalały spróbuj zmniejszyć liczbę sektorów dysku jednocześnie przeszukiwanych przez program i zwiększ liczbę powtórzeń.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież