Jak zrobić zrzut ekranu z programem Irfan Viev

zrzut ekranuCzasem zdarza się że chcemy zrobić zrzut ekranu by uzyskać obraz naszego aktualnego ekranu bądź jakiegoś okna które akurat jest otwarte. W osiągnięciu tego celu może nam pomóc program Irfan Viev.

 

 

Jeśli nie masz jeszcze tego programu na swoim komputerze możesz go pobrać tutaj POBIERZ lub korzystając z linku w dziale Grafika > Przeglądarki graficzne.

Wariant 1

Aby zrobić zrzut ekranu wystarczy przycisnąć na klawiaturze klawisz „Print Screen” Znajduję się on w prawym górnym rogu klawiatury. Wciskając go komputer zapamięta wszystko co w danej chwili jest na monitorze.

iv1

W celu zapisania zrzutu ekranu otwieramy program Irvan Viev i w wklejamy nasz obraz. Możemy to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+V, bądź wybierając z menu przycisk „wklej” (paste)

iv3

iv5

lub

iv4

Wariant 2

Jeżeli chcemy zrzucić tylko dane otwarte okno bez całego pulpitu wciskamy kombinację klawiszy Alt+Print Screen. Następnie otwieramy program Irvan Viev i wklejamy nasz zrzut.

Wariant 3

Jeżeli potrzebujemy tylko fragment z uprzednio zrzuconego okna możemy go zaznaczyć za pomocą myszy a następnie wkleić za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+Y.

 

Gotowy obraz – zrzut ekranu musimy zapisać. Możemy to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+S lub wybierając z menu opcję „zapisz” (Save)

 

Następnie wybieramy katalog w którym chcemy zapisać nasz obraz oraz format w jakim chcemy by zrzut był zapisany.

iv6

iv7


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież